Terör Kıskacında Üniversiteler - ALTINPOST YAYINCILIK

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Dizinler > Araştırma - İnceleme
 

TERÖR KISKACINDA ÜNİVERSİTELER
Batuhan Çolak

Altınpost Yayıncılık

Stok Kodu : 9786054811328
Boyut : 13x21
Sayfa Sayısı : 496
Basım Tarihi : Kasım 2013
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe

 

PKK terörü, dağdaki eli silahlı unsurlarla açıklanamayacak kadar genişlemiş ve kökleşmiş bir sorundur. Sivil toplum örgütlerinden, tanınmış sanatçılara kadar uzanan geniş bir yelpazede kadrolaşan, propaganda ve eylem yapan örgüt, üniversitelerde de bu unsurları kullanarak geniş bir etkinlik alanı kazanmıştır.

Bu çalışma üniversiteleri her geçen gün daha fazla saran terör örgütünün faaliyetlerini gün yüzüne çıkarmak ve illegal yapılanmalar karşısında önlem alabilmek amacıyla hazırlanmıştır. Alanda yapılan ilk araştırma inceleme çalışmasıdır. Verilerin toplanması 6 yıl, yazım süresi 2 yıl olmak üzere toplam 8 yılda hazırlanmıştır.

Çalışmanın doğru ve eksiksiz bir yapıda okuyucuyla buluşabilmesi için 30 binden fazla haber metni ve 80 bin sayfadan fazla doküman taranmıştır.

PKK'nın üniversite faaliyetlerine ve yapılanmasına dikkat çeken bu araştırma, aynı zamanda örgütün kuruluşundan günümüze kadar geçirdiği değişimi ve stratejilerini de anlatıyor.

Bu çalışma; Terörün neden bitmediği, Üniversitelerden kurulan PKK'nin yeniden üniversiteleri nasıl ele geçirmeye çalıştığını, Medyada sağ-sol, öğrenci grupları arasında kavga gibi ifadelerle geçiştirilen olayların arkasındaki terör gerçeğini, Üniversitelerimizi ve dolayısıyla gençliğimizi hedef alan teröre karşı hangi önlemlerin alınması gerektiği gibi sorulara yanıt vermiştir.

 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön